Peugeot 306


Przy zakupie samochodu było kilka wariantów nadwozia: 3 i 5 drzwiowy hatchback, sedan, kombi oraz kabriolet. Stylistycznie samochód jest podobny do swojego mniejszego brata, Peugeota 106. Najwięcej miejsca mają pasażerowie w przedniej części, mimo to pojazdem w komfortowych warunkach mogą podróżować 4 osoby.

Z mechanicznego punktu Peugeot 306 jest niemalże identyczny jak Citroen ZX. Gama silników obejmowała 3 silniki benzynowe oraz jeden silnik diesla. Była również dostępna mocniejsza wersja S16 z silnikiem 2.0 o mocy 167KM. Najpopularniejszymi modelami były wersje hatchback z silnikiem 1.4 oraz 1.6 litra.

Samochód cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Największą wadą w tym modelu jest awaryjność łożysk i gumowych poduszek tylnej belki. W niektórych modelach występowały również usterki związane z nierównomiernym zużyciem tarcz co doprowadzało do kłopotów z hamowaniem. Mimo nielicznych mankamentów właściciele cenią sobie 306stkę za komfort jazdy, niewielkie zużycie paliwa oraz niskie koszty części zamiennych.